Fotografia reportażowa

FOTOGRAFIA REPORTAŻOWA EVENTOWA

Fotografia reportażowa zwana również fotografią eventową to nic innego jak zdjęcia wykonywane podczas różnego rodzaju uroczystości firmowych, konferencji, szkoleń lub imprez tanecznych czy sportowych.

Profesjonalna fotografia eventowa może służyć wielu celom. Często jest to po prostu streszczenie ważnego wydarzenia okolicznościowego. Czasami narzędzie promocji i dalszej ekspansji biznesowej.Event może przynieść sukces firmie także długo po jego zakończeniu. Profesjonalna dokumentacja zdjęciowa wydarzenia jest świetnym narzędziem promocyjnym, gotowym do umieszczenia chociażby na stronie internetowej czy w folderze reklamowym. Dokumentacja zdjęciowa wydarzenia jest po prostu inwestycją w wizerunek firmy.

Zdjęcia z eventów to nie tylko kilka sztywnych fotografii jego organizatorów lub kilka kadrów upamiętniających wydarzenie. Profesjonalna fotografia eventowa wymaga od fotografa wielu umiejętności reporterskich. Musi on wyłapać nie tylko ogół wydarzenia. Równie ważna jest publiczność, ich reakcje, emocje. W fotografii eventowej ważne jest to, co w centrum,jednak należy Skupić się również na detalach.

FOTOGRAFIA REPORTAŻOWA KONCERTOWA

Czym jest fotografia koncertowa? Fotografia koncertowa jest jedną z najbardziej wymagających dziedzin fotografii.Tak naprawdę łączy w sobie dwa rodzaje fotografii.Po części jest to swego rodzaju reportaż, czasami ze szczyptą abstrakcji, a niejednokrotnie mamy do czynienia zwyczajnie z portretem, zrobionym w szczególnych warunkach.

Kto choć raz dokumentował koncert ten wie, że jest to jedna z trudniejszych dziedzin fotografii – nie tylko dla samego sprzętu, lecz także i dla fotografa. Dynamiczna akcja, szybko zmieniające się oświetlenie lub zupełna odwrotność, nastrojowy półmrok z mnóstwem dymu – czy można o bardziej wymagające warunki? W takich sytuacjach o udanym zdjęciu decyduje ułamek sekundy. W jednej chwili na jeden kadr musi złożyć się wiele czynników, a do tego zdjęcie powinno opowiadać historię i zawierać emocje.